Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s